Vergelijk TCL RGB mini-led tv's

Geschreven door Jordin

Bijgewerkt op

20 oktober 2026

ยท

09.13

Vergelijk TCL RGB mini-led tv's

In 2026 lanceerde TCL de RGB mini-led RM9L en RM7L. Met een RGB mini-led tv kijk je naar realistischere kleuren dan met een normale mini-led televisie. Dit komt doordat elk led lampje met gekleurd licht schijnt en dus geen kleurfilters nodig heeft. Je leest hier alles over de verschillen, zoals de beeldkwaliteit, het ontwerp en de beschikbare inchformaten.

Vergelijk de TCL RGB mini-led RM9L en RM7L

  • Main Image
    TCL RGB mini-led RM9L (2026)
    • Geniet van levensechte kleuren en diepe zwartwaarden door de RGB mini-led techniek.

    • Kijk naar vloeiende beelden in games met de 144 hertz verversingssnelheid.

    • Stream je favoriete films en series via het Google TV smart platform.

    • Dankzij het strakke ontwerp gaat deze tv naadloos op in je interieur.

    • Deze tv is minder helder dan een SQD mini-led tv.

    Vanaf

    6.499,-

  • Main Image
    TCL RGB mini-led RM7L (2026)
    • Geniet van levensechte kleuren en diepe zwartwaarden door de RGB mini-led techniek.

    • Kijk naar vloeiende beelden in games met de 144 hertz verversingssnelheid.

    • Stream je favoriete films en series via het Google TV smart platform.

    • Deze tv is minder helder dan een SQD mini-led tv.

    Vanaf

    1.999,-

Vergelijking TCL RGB mini-led RM9L en RM7L

TCL RGB mini-led RM9LTCL RGB mini-led RM7L
SchermtypeRGB mini-ledRGB mini-led
Helderheid4.000 - 6.000 nits2.000 nits
Dimming zones8.736 - 11.5201.344 - 2.880
OntwerpZeroBorderFlush Unibody
Inchformaten85", 98"65", 75", 85", 98"

Beeldkwaliteit

TCL RM9L: hoogste helderheid en krachtig contrast

TCL RM9L: hoogste helderheid en krachtig contrast

De RM9L is TCL's helderste en meest contrastrijke RGB mini-led tv. Met het 85 inch model geniet je van een piekhelderheid van 4.000 nits en 8.736 dimming zones. Het 98 inch model heeft een helderheid van 6.000 nits en 11.520 dimming zones. Beide inchformaten zijn helder en contrastrijk genoeg voor elke ruimte. Het maakt niet uit hoeveel licht er op het scherm schijnt, het beeld blijft realistisch en scherp. Je ziet overdag elk detail van je favoriete films en series.

TCL RM7L: minder helder en contrastrijk

TCL RM7L: minder helder en contrastrijk

De RM7L is een stuk minder helder en contrastrijk dan de RM9L. Elk inchformaat heeft een piekhelderheid van 2.000 nits. De hoeveelheid dimming zones schommelt per model, tussen 1.344 en 2.880. Toch is de RM7L nog steeds geschikt voor de meeste woonruimtes. Bij direct zonlicht zie je reflecties, maar je hebt hier nauwelijks last van als je de televisie op een slimme plek plaatst of ophangt. In een kamer met natuurlijk omgevingslicht geniet je van heldere, realistische beelden.

Ontwerp

TCL RM9L: ZeroBorder

TCL RM9L: ZeroBorder

Het scherm van de TCL RM9L heeft een ZeroBorder ontwerp. Hierdoor is de tv niet alleen flinterdun, maar zie je ook bijna geen rand rondom het scherm. De tv gaat zo naadloos op in je interieur. Het is een echte aanrader als je een grote 85 of 98 inch tv wilt die tegelijk minder opvalt in je woonkamer. Zelfs de aansluitingen zijn vanaf de zijkant onzichtbaar, omdat ze netjes in de achterkant van de tv zijn weggewerkt.

TCL RM7L: Flush Unibody

TCL RM7L: Flush Unibody

Vergeleken met de ZeroBorder RM9L heeft de Flush Unibody RM7L een traditioneler ontwerp. De televisie is wat dikker, maar oogt toch slank en modern. Dit komt vooral door de centrale voet die je bij bijna elk inchformaat krijgt. Ook kan je makkelijker bij de aansluitingen van de RM7L. Deze zitten namelijk minder goed weggewerkt en zie je duidelijk vanaf de zijkant.

Beschikbare inchformaten

TCL RM9L: 85 - 98 inch

TCL RM9L: 85 - 98 inch

Ga je voor de RM9L, dan kies je altijd een grote televisie. Zo bieden wij de 85 en 98 inch RM9L aan. Bij beide tv's hoort een minimale kijkafstand van 4 meter. Let dus goed op waar je de tv plaatst of ophangt. De ruimte moet namelijk niet alleen groot genoeg zijn, maar je tv meubel of muur moet de televisie ook kunnen dragen. Zo weegt de 85 inch RM9L met voetjes al ruim 65 kilogram.

TCL RM7L: 65 - 98 inch

TCL RM7L: 65 - 98 inch

Er is voor elk interieur een passende RM7L. Zo kies je tussen 4 verschillende inchformaten: 65, 75, 85 of 98 inch. Bij de RM7L hoort daarom een minimale kijkafstand van 3 meter, waardoor je hem iets makkelijker een plekje geeft. Ook zijn de kleinere modellen een stuk lichter en heb je dus een minder stevige wand of tv meubel nodig. De 65 inch RM7L weegt met voet bijvoorbeeld maar 19,5 kilogram.

Conclusie

De TCL RM9L en RM7L lijken veel op elkaar, maar hebben ook grote verschillen. Zo is de RM9L veel helderder en contrastrijker, waardoor je deze zorgeloos in elke ruimte plaatst. Ook heeft de RM9L een dunner ontwerp met een luxe afwerking. De televisie valt daarom minder op. Heb je een kleinere woonkamer? Dan is de RM7L handiger door het grotere aanbod aan inchformaten.

Heeft deze pagina je geholpen?